SILVER & METAL / Silver / Bowl 5806042
nr 580 6042
BOWL
silver, på rund träfot, höjd 13 cm, stämplad: ”BHE (kattfot) LS”, soup ladle, nysilver, längd 24 cm, stämplad: ”GAB EX. PNS. ALP”,
silver, på rund träfot, höjd 13 cm, stämplad: ”BHE (kattfot) LS”, soppslev, nysilver, längd 24 cm, stämplad: ”GAB EX. PNS. ALP”
100
SEK 300
Monday April 27 2009
at 18:25:55
100 kr
150 kr
250 kr
Apr 27
TEMA 20- & 30-tal
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Read more about TEMA 20- & 30-tal